חוגי גלישה - שאלות ותשובות

כל מה שרציתם לשאול על חוגי הגלישה השנתיים ולא העזתם לשאול!

חוגי הגלישה של גלים בית ינאי נעורים מתקיימים במהלך כל השנה (ספטמבר – יוני). ישנה אפשרות להסעה לחוף בית ינאי ולחוף נעורים מאזור עמק חפר, כוכב יאיר – צור יגאל, צור יצחק, קדימה צורן, תל מונד, כפר יונה, פרדסיה, אבן יהודה וכל אזור השרון.

צוות ההדרכה

ביה"ס לגלישה גלים הוקם בשנת 2004 בחוף הדולפינריום שבתל אביב. בשנת 2015 נפתחה שלוחה בעמק חפר, מועדון בחוף בית ינאי ובשנת 2017 גם בחוף נעורים, חבצלת השרון. בית הספר פועל כל השנה במתכונת של חוגים שנתיים, קורסים, שיעורים פרטיים, קבוצות חתירה ומחנות גלישה בחודשי הקיץ והחגים.

המדריכים של גלים הינם גולשים מנוסים ובוגרים (מעל גיל 23) בעלי ידע והכשרה בהדרכה ימית, הרואים בהדרכת גלישה שליחות ואפשרות לעזור ולפתח ילדים ונוער דרך ספורט ימי.

צוות המדריכים של בית הספר לגלישה גלים בית ינאי נעורים הינם בוגרי קורס מדריכי גלישה מטעם מכון וינגייט וארגון גולשי הגלים.

בנוסף עוברים המדריכים הדרכה מקיפה אשר מעשירה את הידע שלהם בנושאים המתמקדים בבטיחות וחינוך על ידי מנהלי בית הספר.

 

הקבוצות

הקבוצות הינן קבוצות איכות קטנות של עד 12 ילדים בקבוצה וההדרכה מתבצעת ביחס של מדריך אחד על כל שישה ילדים. כל מדריך עובר תהליך שנתי משמעותי יחד עם קבוצתו הן ברמה המקצועית והן ברמה הערכית.

הקבוצות מחולקות לפי שני פרמטרים מרכזיים והם:

גיל  החניכים ורמת הגלישה שלהם וההתמודדות שלהם עם הים.

חשוב לציין שבעקבות העובדה שההדרכה מתבצעת בקבוצות קטנות ישנה אפשרות של הבדלי רמות והדגש ניתן על הפן החברתי.

הפעילויות

במהלך חוגי הגלישה החניכים יתנסו בחתירה על סאפ, קיאקים, שנורקלים, וצלילה חופשית. אך מירב ההתמקדות הינה בגלישת גלים בדרך חווייתית וחברתית ובמגוון גלשנים שונים.

בנוסף, ילמדו הילדים תכנים עיוניים בנושא הים והגלישה כגון: הגשת עזרה ראשונה, הצלה, יסודות הימאות, היסטוריה של ענף הגלישה, זרמים, רוחות, כיוונים וכמובן חשיבות השמירה על חוף הים ואיכות הסביבה. בנוסף יועברו שיעורי יוגה ופילאטיס על ידי מדריכים מוסמכים.

במשך השנים בנינו וערכנו תיק הדרכה מקצועי ומקיף, אשר בא לתת מענה לכל קבוצה ורמתה ולתנאי הים המשנים. כל פעילות מותאמת ומתוכננת לפי תנאי הים ומזג האויר, ישנה מחשבה רבה מאחורי כל מערך פעילות שהמדריכים בונים לפני כל פעילות. ניתנת מחשבה מקצועית, חברתית וחינוכית ייחודית לכל קבוצה וקבוצה. המדריכים מלווים בעזרה ותמיכה של מנהלי בית הספר וראש צוות ההדרכה לבניית מערך אימון מקיף ומותאם ככל האפשר לתנאי הים והסביבה, ולקבוצה עצמה.

ציוד הגלישה והספורט הימי הינו ציוד חדיש ובטיחותי שעומד בכל התקנים הנדרשים ומתוחזק באופן קבוע. במהלך החודשים הקרים החניכים מקבלים מאיתנו חליפת גלישה איכותית למהלך כל החורף ואותה הם מחזירים בסוף החורף. במהלך החודשים החמים החניכים מקבלים מאיתנו חולצת לייקרה איכותית המגנה מהשמש לזמן הפעילות.

הסעות

את ההסעות מבצעת חברה חיצונית "רגב ערבה" בית הספר אחראי על ההסעות.

חברת ההסעות המבצעת מצוידת בכל האישורים הרלוונטיים ממשרד החינוך להסעת תלמידים.

בכל הקשור להסעות ישנם שני אנשי קשר, אחד מטעם הקייטנה ואחד מטעם ההסעות.

כל הרכבים עומדים בדרישת משרד החינוך אשר מחייב חגורות בטיחות.

עבור כל איסוף תיפתח קבוצת וואטס אפ ובה נעדכן את ההורים ונהיה בקשר לגבי ההסעות. בנוסף הנהג מקבל רשימת חניכים ויישנו מדריך שמפקח על ההסעה.

בטיחות

המדריכים דואגים ומוודאים שכל החניכים נמרחים בקרם הגנה מספר פעמים במהלך היום וחובשים כובע לאורך כל הפעילות. במתחם המועדון ישנן ציליות וכמובן שהחניכים שוהים תחתן בכל זמן בו הם נמצאים מחוץ למים. ישנן מספר הפסקות שתייה מתוזמנות במהלך יום הפעילות.

בנוסף ניתן לרכוש דרך ביה"ס לגלישה מקדם הגנה גבוהה עמיד במים המותאם לגולשים, חולצת לייקרה בעלת הגנת מהשמש, כובע וטייץ לגלישה.

במידה ומזג האויר אינו מאפשר פעילות בחוף (מזג אויר סוער במיוחד) מתקיימת פעילות חלופית, אשר חשובה לא פחות מגלישה, המותאמת לצורך של כל קבוצה בחיזוק דגשים מקצועיים ופיזיים כגון אימוני כושר באולם ספורט, כיתות לימוד להעברת חומר תיאורטי, פעילות בקיר טיפוס או פעילות חברתית מגבשת ומעצימה.

לבית הספר גלים בית ינאי נעורים ישנו ביטוח רפואי – אתגרי מלא עבור כל החניכים במשך כל זמן הפעילות.

בית הספר פועל באישור ופיקוח של משרד החינוך, ארגון גולשי הגלים ומועצה מקומית עמק חפר.

מתחם הקייטנה מוגדר ומסודר ועבר אישור קצין ביטחון בשטח.

מעבר לצוות המדריכים אשר נמצאים יחד עם החניכים במים ישנם מנהלי פעילות מוסמכים שתפקידם לפקח על הפעילות ולפתור כל בעיה או קושי שיש לחניכים. המנהלים נמצאים בקו החוף משגיחים על הפעילות ודואגים לביטחון ולרווחת הילדים.

מדיניות הרשמה וביטולים

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס הרשמה מקוון שישלח אליכם באופן אישי. אנא מלאו פרטים בטופס צור קשר, שלחו הודעה בוואטסאפ או התקשרו ונשלח לכם את טופס ההרשמה המקוון!

התשלום עבור חוג הגלישה הוא לכל השנה מראש (ספטמבר – יוני). התשלום אפשרי במזומן (כל הסכום מראש) או בהו"ק באשראי הוראת קבע בכל ה-1 לחודש.

ניתן לבטל השתתפות בחוג הגלישה. במידה ואין רצון להמשיך בחוג יש להודיע לנו והחיוב יתבטל מסוף אותו החודש.

אנו מקיימים יום השלמה מרוכז במהלך השנה. יום ההשלמה נועד לילדים אשר החסירו ימי פעילות בהודעה מראש או בשל ביטול הפעילות עקב מזג אוויר סוער. ימי ההשלמה אורכים 4 שעות (שווה ערך לשני ימי פעילות) וכמובן שישנה הסעה, ללא עלות נוספת.

ישנה הנחת אחים בסך של 5% עבור כל הסכום או הנחה עבור חוג דו-שבועי.

פה תוכלו לשאול אותנו על חוגי גלישה שנתיים – שאלות תשובות
ונחזור אליכם בהקדם עם כל התשובות

שובר מתנה

מכירים את אלה שאף פעם לא יפרגנו לעצמם במשהו שהם תמיד רצו לעשות? אז הנה מתנה מיוחדת וחוויתית לבן אדם אהוב שהוא יזכור לכל החיים.
בגלים בית ינאי נעורים ניתן לרכוש שובר מתנה חגיגי ומעוצב לבחירתכם עם הקדשה אישית.
תוכלו להעניק שיעור גלישה או סאפ חוויתי ליחיד, זוג או קבוצה, קורס גלישה מקצועי בן חמישה מפגשים, כרטיסיית השכרות או שובר כספי למימוש בחנות הגלישה שלנו.

מלאו את הפרטים ואנו ניצור איתכם קשר לרכישה. שובר המתנה יישלח אליכם עם הקדשה, החוויה עלינו!

דילוג לתוכן